Saç uzatma yöntemleri rehberi

Saç uzatma yöntemleri rehberi

Uzun saç modası, geçmişten günümüze kadar birçok farklı tarz ve trende evrildi. Ancak son yıllarda, doğal, gevşek dalgalar ve saçların doğal görünmesi üzerine odaklanan bir trend var. Bu sene uzun, dalgalı saçlar ile kullanılan saç aksesuvarları da sıklıkla karşımıza çıkacak.

Saçınızın sağlıklı bir şekilde uzaması için genel olarak beslenmenize dikkat etmeniz ve yeterli miktarda vitamin ve mineral almaya özen göstermenizi tavsiye ederim. Ancak uzun ve gür bir saça sahip olmak için yıllarca saçınızın uzamasını beklemenize gerek yok. Doğru uygulanan bir kaynak yöntemi ile hem saçınızı uzatmaya devam edebilir hem de hayalinizdeki havalı saçlara kavuşabilirsiniz!

 

 

Mikro kaynak

Uzun yıllar yaptığım araştırma ve incelemeler sonucunda, saç uzatma tekniklerinin saçlar üzerindeki olumsuz etkilerini minimize etmek için mikro kaynakları geliştirdim.
Yapılan uygulamalar, kullanıcının mevcut saçlarına zarar vermemeli ya da en az zararla uygulanabilmelidir, günlük hayata konfor sağlaması ve kolay kullanılabilmesi de ayrıca çok önemli. Doğru uygulanmış bir saç kaynağı sayesinde, hem uzun saça kavuşabilir hem de saçınız yıpranmadan saçınızı uzatmaya devam edebilirsiniz.
Saç uzatma işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Öncelikle, doğru uygulama tekniklerini seçmelisiniz. Saçınızın yapısına ve uzama hedefinize uygun bir teknik seçmek oldukça önemli.
Kendi doğal saçınıza en yakın doğal saçlarla çalışmak her zaman saç sağlığını korumak için dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri. Bu nedenle saç yapınıza uygun, sizin için doğru saçı seçmek en önemli detaylardan biri. Dikkat edilmesi gereken diğer detaylardan biri de kullanılan malzemeler. Kalitesiz malzemelerin kullanılması saçınıza geri dönüşü çok zor olan zararlar verebilir.
Bu gibi nedenlerle, saçınızı uzatmayı mutlaka işin uzmanına başvurmanızı tavsiye ederim...

Mikro saç kaynak nedir?

Mikro saç kaynak, bir saç uzatma yöntemidir. İnce telli, orta incelikte veya kalın telli saçlar için kullanıldığı gibi; dalgalı, düz, kıvırcık, uzun ya da kısa saçlara da uygulanabilmektedir. Ayrıca mikro kaynak yöntemini; kimyasal işlemlerden dolayı yıpranmış, zarar görmüş, yanmış ve hatta kopmuş saçlar için de uygulayabiliyoruz.

 

 

Mikro kaynak işlemi yaptırdığınızı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gerekenler

◊ Ağırlık hissi varsa mikro kaynak değildir.
◊ Saç diplerinize batıyorsa mikro kaynak değildir.
◊ 100 ya da 150 adet saç kullanılarak uzatıldıysa mikro kaynak değildir
◊ Toplayınca görünüyorsa mikro kaynak değildir.
◊ Saçlarınızı çekiyorsa mikro kaynak değildir.
◊ Saçlarınız çıkartılırken kendi doğal saçlarınız koptuysa mikro kaynak değildir.
◊ Mikro kaynak ağırlık hissi vermez, saç derisine batmaz, saçları çekmez ve kesinlikle görünmez.

İkinci aşama, kırılan sülfür köprülerinin sabitlenmesidir. Bu aşamada artık istenilen dalgaların verilmesi sonrası uygulanır. Bu uygulamanın nedeni saçlara verilmiş olan dalgaların kalıcı hale getirilmesidir. İkinci aşamanın, birinci aşamaya göre saçlara zarar verme riski çok düşüktür.softperm yöntemine bıraktı.

Keratin bakım diye yapılan fakat gerçekte Brezilya fönü olan uygulamada kullanılan kimyasal ürünler, saç kayıplarına kadar gidebilecek zararlara sebep oluyor. Bu ürünlerde eser miktarda ‘formaldehit’ maddesi bulunması uygun görülüyor. Fakat kullanılan bu miktar, saçları düzleştirmek için yeterli olmadığı için bu kurala maalesef uyulmuyor. Saçları düzleştirmek için kullanılan ürünlerin içinde bulunan formaldehit maddesi, saçların elastikiyetinin artmasına, yanmasına ve hatta kopmasına sebep olabiliyor. Ayrıca bu ürünlerin kısa vadede belki insan sağlığına zararı olmasa bile, uzun vadede zarar vermeyeceğini söyleyemeyiz.

Mikro kaynak işlemlerinde kullanılan saçların kalitesini ve hangi ülkeye ait olduğunu, kullanıcının anlayabilmesi maalesef mümkün değildir. Bunun sebebi saçların sizin önünüze en güzel halleri ile (fönlenmiş, şekil verilmiş ve maşa yapılmış olarak) gelmesidir.