Yazın Saçtaki Yıkıcı Etkilerine Doğal Çözümler

Yazın Saçtaki Yıkıcı Etkilerine Doğal Çözümler

Yazın bol bol güneşlenmek ve denize girip serinlemek gibisi yok… Peki, bu keyifli aktivitelerin saçlarınızda ciddi sorunlar yaratabileceğini söylersek… Fazla telaş etmeyin çünkü doğal malzemelerle evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz saç bakım tavsiyeleriyle bu sorunları ortadan kaldırabilir ve güneşle birlikte parlayan ışıl ışıl saçlara kavuşabilirsiniz.

Güneş, her ne kadar bronz bir tenin ve bolca D vitaminin kaynağı olsa da her zaman dostumuz olmayabiliyor. Zira bolca güneş beraberinde kuruluğu, bu da kırılgan saçları, kırık saç uçları getiriyor. Aynı zamanda saç derisinde kök hasarına neden olan güneş yanıkları saçta geri döndürülmesi oldukça zor hasarlar bırakabiliyor. Bunun yanına bir de sıcak havaların vazgeçilmezi olan deniz tuzu ve klorlu havuz suyu da eklendiğinde saçların kendi kendine üstesinden gelemeyeceği sorunlar oluşabiliyor. Hâl böyle olunca yaz aylarında en çok ihtiyaç duyduğumuz saç bakımlarının başında nemlendirici içerikli saç bakım ürünleri geliyor.

Denizin, güneşin ve havuzun saçlarımız üzerinde yarattığı olumsuz etkileri basit tariflerle azaltmak mümkün… 30 yıllık meslek tecrübesi sonucunda ortaya çıkarttığı kendi markası Concept Beauty ile saç bakım ürünleri sunan Sedat Biga, tamamen doğal ürünlerden oluşan ve evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz saç bakım tavsiyelerinde bulunuyor. Özellikle doğal ve işlem görmemiş saçlarda kısa sürede etkili sonuçlar veren bakımlar, güneşin, denizin ve havuzun neden olduğu sorunları tamamen ortadan kaldırıyor.

Saçınıza kaybettiği nemi, Sedat Biga‘nın nemlendirici saç bakımı formülüyle geri kazandırın

Hindistan cevizi yağı, aqua gliserin, avokado ve avokado yağından oluşan ilk tarif, saça yaz aylarında kaybettiği nemi geri kazandıracak nitelikte… Kullanılacak ürünlerin miktarı, saçın yoğunluğu ve uzunluğuna göre ayarlanabilir. Sedat Biga’ya göre yağları özellikle doğrudan saça sürmek yerine saç maskesiyle karıştırarak kullanmak daha uygun olacaktır. Saç maskesine eklenen ürünleri nemli saç üzerinde kullanın ve 20 dakika saç üzerinde bırakın. Saçlarınız işlem görmemiş olduğu için bu süre yeterli olacak ve tarif hemen etkisini gösterecektir.

Sedat Biga‘nın evde hazırlanan saç bakımıyla yağlı saçlara veda edin

İkinci tarif ise özellikle ince telli ve düz saçlarda kendisini gösteren hızlı yağlanmaya yönelik… Sedat Biga bu tarifte de hazırlanacak karışımın saç maskesiyle birlikte kullanılmasının önem taşıdığını söylüyor. Zira karışımda kullanılan yağlar, saç üzerine çok fazla tutunabilen ürünler olduğu için bunları saçtan arındırmak için saçlar defalarca yıkanmak zorundaki bu kez de yapılan bakımın bir önemi kalmıyor. Bu nedenle kullanılan saç maskesi, saçların yağlardan kolay arınmasını sağlıyor. Bu tarifte de meyan kökü, gül ekstratı, hindibağ tohumu yağı ve biraz da lime’ı karıştırarak saç diplerine yumuşak bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Bu sırada nemlendirici etki veren ilk tarifimizi de saç uçlarınıza uygulayabilirsiniz. 20 dakikalık bekleme süresinin sonunda saçlarınızda çarpıcı sonuçlar görebileceksiniz.

Sedat Biga, Nişantaşı’ndaki şubesinde bir eczane markası olan Concept Beauty markasının dermotolojik içerikli eczane ürünleri ile profesyonel saç bakımları yapıyor ve benzersiz tavsiyelerde bulunuyor.

İkinci aşama, kırılan sülfür köprülerinin sabitlenmesidir. Bu aşamada artık istenilen dalgaların verilmesi sonrası uygulanır. Bu uygulamanın nedeni saçlara verilmiş olan dalgaların kalıcı hale getirilmesidir. İkinci aşamanın, birinci aşamaya göre saçlara zarar verme riski çok düşüktür.softperm yöntemine bıraktı.

Keratin bakım diye yapılan fakat gerçekte Brezilya fönü olan uygulamada kullanılan kimyasal ürünler, saç kayıplarına kadar gidebilecek zararlara sebep oluyor. Bu ürünlerde eser miktarda ‘formaldehit’ maddesi bulunması uygun görülüyor. Fakat kullanılan bu miktar, saçları düzleştirmek için yeterli olmadığı için bu kurala maalesef uyulmuyor. Saçları düzleştirmek için kullanılan ürünlerin içinde bulunan formaldehit maddesi, saçların elastikiyetinin artmasına, yanmasına ve hatta kopmasına sebep olabiliyor. Ayrıca bu ürünlerin kısa vadede belki insan sağlığına zararı olmasa bile, uzun vadede zarar vermeyeceğini söyleyemeyiz.

Mikro kaynak işlemlerinde kullanılan saçların kalitesini ve hangi ülkeye ait olduğunu, kullanıcının anlayabilmesi maalesef mümkün değildir. Bunun sebebi saçların sizin önünüze en güzel halleri ile (fönlenmiş, şekil verilmiş ve maşa yapılmış olarak) gelmesidir.