Saç dökülme problemine yeni nesil çözüm

Saç dökülme problemine yeni nesil çözüm

Yazın bitmesi ve sonbahar aylarının gelmesiyle saç dökülme problemleri yeniden kendini göstermeye başladı. Bu; kadın-erkek hepimizin yaşadığı ve kimi zaman çözüm bulamadığımız önemli bir konu. Bu hafta, gelişen teknolojiden faydalanılarak üretilen, sizi saç kayıplarından kurtaracak alternatif bir bakımdan bahsetmek istiyorum. Türkiye’de ilk defa uygulanmaya başlanan Meso Infinity yöntemi, kişiye özel hazırlanabilen bakım seçenekleri ile tüm saç problemlerini gidermeye yardımcı çözümler yaratıyor.

Bir mevsimden diğerine geçerken saçlarımızın bu durumdan etkilenip dökülmeye başlaması normaldir. Özellikle bahar aylarında, mevsim geçişlerinde saç dökülmesinin artması beklenen bir durumdur. Biz bu sürece “mevsimsel saç dökülmesi” diyoruz.
Yaz aylarında maruz kalınan deniz tuzu, havuz suyundaki klor, güneş ışınları ve çevresel faktörler de saçlarda yıpranmaya neden olup dökülmeyi artırabilir.

MEVSİMSEL SAÇ DÖKÜLMESİ NORMAL BİR SÜREÇ Mİ?

Her saç telinin bir yaşam süresi vardır. Saçı oluşturan hücreler de vücudun diğer hormonları gibi doğal bir duraklama dönemine girer ve ardından saç telleri dökülür.
Önemli olan; dökülen saçların miktarı, dökülme süresi ve tipidir. Mevsimsel saç dökülmesi herkes için olağan bir süreçtir. Dökülme süresi ise kişiden kişiye değişebilir. Bazı kişilerde 2 veya 3 hafta, bazı kişilerde 3 ay sürekli olarak saç dökülmesi görmek normal karşılanabilir.
Burada önemli olan dökülen saçların yerine yenisinin çıkabilmesidir. Dolayısıyla bu dönemde saç dökülmesini önleyen saç bakım ürünleri kullanmak, daha fazla saç kaybı yaşanmadan sürecin atlatılmasını sağlar.

Saç dökülme problemleri için çözümler

Concept Beauty ürün ailesinin saç dökülme problemlerine karşı geliştirilmiş ürünlerini profesyonel uygulama yöntemleri ile etkili bir şekilde kullanıyoruz.
Saç dökülmesini önleyen, yeni saç oluşumunu sağlayan ve yeni çıkan saçları güçlendiren Concept Beauty Aktifleştirici Saç Serumu ve Türkiye’de ilk defa tarafımdan kullanılmaya başlanan Meso Infinity yöntemiyle dökülme problemlerine yönelik bakımlar uyguluyorum. Bu yeni nesil iğnesiz mezoterapi yöntemi, elektron ve ışın teknolojisini kullanan bir cihaz yardımıyla, Aktifleştirici Saç Serumu’nu deri altına itiyor.
Kılcal damarlara nüfuz eden serum, saç köklerinin beslenmesini sağlıyor. Bu yöntem sayesinde saç kökleri sekiz kat daha iyi beslenebiliyor ve böylece uyuyan saç kökleri canlanarak, yeni saçlar üretebiliyor.

 

 

Meso InfInIty yöntemi kimlere uygulanabilir?

İğnesiz ve acısız bir yöntem olan Meso Infinity, saç dökülmesini önleyici ve yeni saçların oluşumunu destekleyen Concept Beauty ürünleriyle birlikte kullanıldığında saç dökülme problemi yaşayan kadın ve erkek herkes için uygun bir yöntemdir.
Meso Infinity yöntemi, özellikle tıbbi rahatsızlıklar (kanser, tüp mide ameliyatı vb.) sonrası, strese bağlı saç dökülmesi ve erkek tipi saç dökülmesi gibi süreçlerde kaybedilen saçlar için umut vadeden en etkili yöntemlerden biridir.

 

İkinci aşama, kırılan sülfür köprülerinin sabitlenmesidir. Bu aşamada artık istenilen dalgaların verilmesi sonrası uygulanır. Bu uygulamanın nedeni saçlara verilmiş olan dalgaların kalıcı hale getirilmesidir. İkinci aşamanın, birinci aşamaya göre saçlara zarar verme riski çok düşüktür.softperm yöntemine bıraktı.

Keratin bakım diye yapılan fakat gerçekte Brezilya fönü olan uygulamada kullanılan kimyasal ürünler, saç kayıplarına kadar gidebilecek zararlara sebep oluyor. Bu ürünlerde eser miktarda ‘formaldehit’ maddesi bulunması uygun görülüyor. Fakat kullanılan bu miktar, saçları düzleştirmek için yeterli olmadığı için bu kurala maalesef uyulmuyor. Saçları düzleştirmek için kullanılan ürünlerin içinde bulunan formaldehit maddesi, saçların elastikiyetinin artmasına, yanmasına ve hatta kopmasına sebep olabiliyor. Ayrıca bu ürünlerin kısa vadede belki insan sağlığına zararı olmasa bile, uzun vadede zarar vermeyeceğini söyleyemeyiz.

Mikro kaynak işlemlerinde kullanılan saçların kalitesini ve hangi ülkeye ait olduğunu, kullanıcının anlayabilmesi maalesef mümkün değildir. Bunun sebebi saçların sizin önünüze en güzel halleri ile (fönlenmiş, şekil verilmiş ve maşa yapılmış olarak) gelmesidir.