İdeal saç renginizi nasıl bulursunuz?

İdeal saç renginizi nasıl bulursunuz?

Yaz aylarının neredeyse geldiği ve kendini yeniden göstermeye başlayan güneş sayesinde enerji ve motivasyonumuzun arttığı bu günler saçınızı yenilemek için harika bir zaman olabilir. Yeni bir saç rengi yaşam enerjinizi ve özgüveninizi daha da artırabilir.

Tabii eğer sizin için doğru tonlarsa! Bu hafta sizinle saç renginizi değiştirmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili önemli bilgiler paylaşıyorum. Okumadan saçınızı değiştirmemenizi tavsiye ederim...

Saç renginizi değiştirmek istiyor ama size en uygun rengi bulmakta zorlanıyor musunuz? Her ne kadar doğru saç rengi konusunda ilk aklınıza gelen ten renginiz olsa da ne yazık ki bu, doğru saç rengini seçmeniz için yeterli değil...

Teninizin alt tonu, göz renginiz, saçınızın hangi tonları yansıtması gerektiği ve saç rengi hedefiniz, saç rengi kartelasından bir renk tonu seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken diğer faktörler...

CİLDİNİZİN ALT TONUNU NASIL ÖĞRENİRSİNİZ?

Çoğu insan ten rengini sadece açık, orta veya koyu olarak tanımlar. Bununla birlikte, epidermisin altında gizlenen cilt katmanları, teninize “sıcak” veya “soğuk” bir renk verir. Yaygın ama yanlış bir inanış vardır: Buna göre açık ten renklerinin soğuk alt tonlara sahipken; koyu tenli kişiler sıcak alt tonlara sahiptir. Oysaki tüm ten renkleri sıcak, soğuk veya nötr tonlara sahip olabilir. Cildinizin alt tonunu öğrenebilmek için birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor:

Cildinize bakın: Cildinizi ya iyi aydınlatılmış ya da doğal ışığa sahip bir odada ayna karşısında yakından inceleyin. Altın, sarı veya pembe, mavi tonları aramayı deneyin. Sarı tonlara sahip bir renk tonu sıcak bir alt ton anlamına gelirken; pembemsi bir renk tonu ise soğuk bir alt tona işaret eder.

Bileklerinizi kontrol edin: Damarlarınızın rengine yakından bakın. Damarlarınız mavi veya mor görünüyorsa, o zaman soğuk bir alt tonunuz vardır. Damarlarınız yeşil görünüyorsa sıcak tonlusunuzdur. Hangi rengin baskın olduğuna karar veremiyorsanız nötr olabilirsiniz.

Gözlerinizi inceleyin: Gözünüzde daha fazla mavi ve yeşil özellik varsa alt tonunuz soğuk, daha fazla kahverengi veya altın lekesi varsa alt tonunuz sıcaktır.

 

 

Tarzınız da önemli
Tüm bunların yanında günlük makyajınız, aksesuvar ve kıyafet seçimleriniz, saç bakımına ne kadar zaman ayırdığınız, tarzını beğendiğiniz ünlüler, doğal tarz anlayışınız gibi sizinle ilgili bizim için önemli olan pek çok detay var. Böylece daha profesyonel bir yaklaşım için salonumuza gelen misafirlerimize en doğru renk ve modeli seçebiliyoruz.

SOĞUKSA SICAK, SICAKSA SOĞUK

İşte sıcak ve soğuk cilt tonları için en iyi saç rengi tonları:

Sarı saç renkleri

Sıcak ten tonları için soğuk sarı saç renkleri: Şampanya sarısı, bronz, çilek sarısı

* Soğuk ten tonları için sıcak sarı saç renkleri: Altın sarısı, bal sarısı, karamel, bal sarısı

Kahverengi saç renkleri

*Sıcak ten tonları için soğuk kahverengi saç renkleri: Kül kahvesi, çikolata kahvesi, espresso, soğuk koyu kahverengi

* Soğuk ten tonları için sıcak kahverengi saç renkleri: Maun, kestane, karamel kahvesi, açık altın kahverengi

Kızıl saç renkleri

* Sıcak ten tonları için soğuk kızıl saç renkleri: Bordo, kiraz, yoğun kırmızı

* Soğuk ten tonları için sıcak kızıl saç renkleri: Zencefil, bakır, kumral

 

 

 Doğru renk kadar doğru ürün de önemli

Yapılandırıcı dermo saç bakım shot’ı:

Saçınızın doğru renk tonunda olması kadar sağlıklı ve bakımlı olması da çok önemli.

Saç bakımınızı ve günlük hayatta kullandığınız ürünlere özen göstermeyi ihmal etmeyin...

Yapılandırıcı dermo saç bakım shot’ı formülünde yer alan “Smart Wheat Protein” sayesinde zarar görmüş, yıpranmış saçları onarır. Saç direncini, gücünü ve elastikiyetini geliştirir. Saçın dıştan içe tüm tabakalarında aktif
görev alır. Saç tellerine nüfuz ederek, saç tellerini besler ve restore eder.

Dış kütiküllerde yüzeyi pürüzsüzleştirerek, tarama kolaylığı sağlar. Saçların birbirine dolanmasını engeller ve yüzeyini onarır.

Aynı zamanda pürüzsüz, ipeksi ve nemli bir saç yapısı için de çalışır.

İkinci aşama, kırılan sülfür köprülerinin sabitlenmesidir. Bu aşamada artık istenilen dalgaların verilmesi sonrası uygulanır. Bu uygulamanın nedeni saçlara verilmiş olan dalgaların kalıcı hale getirilmesidir. İkinci aşamanın, birinci aşamaya göre saçlara zarar verme riski çok düşüktür.softperm yöntemine bıraktı.

Keratin bakım diye yapılan fakat gerçekte Brezilya fönü olan uygulamada kullanılan kimyasal ürünler, saç kayıplarına kadar gidebilecek zararlara sebep oluyor. Bu ürünlerde eser miktarda ‘formaldehit’ maddesi bulunması uygun görülüyor. Fakat kullanılan bu miktar, saçları düzleştirmek için yeterli olmadığı için bu kurala maalesef uyulmuyor. Saçları düzleştirmek için kullanılan ürünlerin içinde bulunan formaldehit maddesi, saçların elastikiyetinin artmasına, yanmasına ve hatta kopmasına sebep olabiliyor. Ayrıca bu ürünlerin kısa vadede belki insan sağlığına zararı olmasa bile, uzun vadede zarar vermeyeceğini söyleyemeyiz.

Mikro kaynak işlemlerinde kullanılan saçların kalitesini ve hangi ülkeye ait olduğunu, kullanıcının anlayabilmesi maalesef mümkün değildir. Bunun sebebi saçların sizin önünüze en güzel halleri ile (fönlenmiş, şekil verilmiş ve maşa yapılmış olarak) gelmesidir.