Egzotik bukleler: Softperm

Egzotik bukleler: Softperm

 

 

 

Doğru ürün seçimi çok önemli!

Buklelerinizin elektrikli ve karışık görünmesini istemiyor, belirgin buklelere kavuşmak istiyorsanız, içeriğinde keten tohumu ve chia tohumu bulunan ‘Concept Beauty Bukle Belirginleştirici Shot’ kullanmanızı tavsiye ederim.

 

 

Keten ve chia tohumlarının jelleşme ile su tutma kapasiteleri çok yüksektir, saçları nemlendirir ve yumuşatır. Saç tellerine fiberlerin tutucu etkisiyle de saçın dayanıklılığını ve esnekliğini arttırır.

 

 

Saçınızı nemlendirin 

Kıvırcık saçlar, diğer saç tiplerine göre daha kurudur. Saçınıza duşta krem uygulayın, taramadan önce de argan yağı gibi ürünler kullanmayı unutmayın. ‘Concept Beauty İki Fazlı Saç (Sütü) Kondüsyoneri’, karışık ve kolay taranmayan saçları ilk aşamada açar. Saçın yapısını güçlendirerek yıpranmayı en aza indirir ve saçı korur. Güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı da koruma sağlar. 

Buklelerinizi güneşten koruyun!

Isı ve güneşin zararlı ultraviyole ışınları kıvırcık saçları kurutabilir. Buklelerinizi korumak için geniş kenarlı bir şapka takın ve saçınızı nemli tutun.

 

 

Saçını çöz!

Kıvırcık saçlar kolayca düğümlenir. Yıkamalar arasında saçınızı iyice ıslatın ve saç kremi uygulayın. Parmaklarınızla veya geniş başlı bir tarakla dolaşıklığı açın. Çözmeyi kolaylaştırmak için bölümler halinde çalışın. Saçlarınızın kırılmasını ve elektriklenmesini önlemek için saçlarınızı kuruyken taramaktan kaçının. 

Permadan ‘softperm’e

Perma, 1900’lü yılların başında keşfedildi. Ancak kullanılan ürünlerin kimyasal etkisinin fazlalığı, saça verdiği hasar ve sadece kıvırcık dalga yapabilmesi, zaman içinde permanın kullanımını azalttı.
80’li yıllara gelindiğinde ise perma adeta yeniden keşfedildi, bir moda akımı olarak dünyaya yayıldı ve 90’lı yılların başına kadar kullanılmaya devam etti.
Günümüz teknolojisi sayesinde üretilen ürünler, artık saçlara farklı ölçülerde dalga verebilmemizi sağlıyor.
Geçmiş yıllarda yalnızca kıvırcık saç yaptırmak için tercih edilen perma, saçların yapısına uygun ürünlerle yerini hafif dalgalı, dalgalı veya hacimli saçlar için uyguladığımız softperm yöntemine bıraktı.

 

Perma ve softperm’de dikkat edilmesi gerekenler

Softperm işlemi sadece deneyimli ve bu konuda uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılması gereken kimyasal bir işlemdir.
Bu konuda uzmanlığı olmayan kişilerin yapacağı perma veya softperm, saçlarınızda telafisi zor hasarlar bırakabilir.

İkinci aşama, kırılan sülfür köprülerinin sabitlenmesidir. Bu aşamada artık istenilen dalgaların verilmesi sonrası uygulanır. Bu uygulamanın nedeni saçlara verilmiş olan dalgaların kalıcı hale getirilmesidir. İkinci aşamanın, birinci aşamaya göre saçlara zarar verme riski çok düşüktür.softperm yöntemine bıraktı.

Keratin bakım diye yapılan fakat gerçekte Brezilya fönü olan uygulamada kullanılan kimyasal ürünler, saç kayıplarına kadar gidebilecek zararlara sebep oluyor. Bu ürünlerde eser miktarda ‘formaldehit’ maddesi bulunması uygun görülüyor. Fakat kullanılan bu miktar, saçları düzleştirmek için yeterli olmadığı için bu kurala maalesef uyulmuyor. Saçları düzleştirmek için kullanılan ürünlerin içinde bulunan formaldehit maddesi, saçların elastikiyetinin artmasına, yanmasına ve hatta kopmasına sebep olabiliyor. Ayrıca bu ürünlerin kısa vadede belki insan sağlığına zararı olmasa bile, uzun vadede zarar vermeyeceğini söyleyemeyiz.

Mikro kaynak işlemlerinde kullanılan saçların kalitesini ve hangi ülkeye ait olduğunu, kullanıcının anlayabilmesi maalesef mümkün değildir. Bunun sebebi saçların sizin önünüze en güzel halleri ile (fönlenmiş, şekil verilmiş ve maşa yapılmış olarak) gelmesidir.