Sağlıklı ve gür saçlar için yeni bir devrim Mesointense

Sağlıklı ve gür saçlar için yeni bir devrim Mesointense

Gür ve sağlıklı saçlar, sahip olabileceğimiz en önemli aksesuarlardan biri... Hemen hemen her kadın daha güzel ve genç görünmek için parlayan ve canlı saçlara sahip olmak istiyor. Ancak çeşitli nedenler ile saç dökülmesi, yapılan yanlış uygulamalar sonucunda saçların canlılığını yitirmesi sıkça karşılaştığımız bir problem. Bu gibi durumlarda en doğru bakımı tercih etmek, ciddi saç kayıpları yaşamadan erken önlem almak oldukça önemli. Bu hafta size oldukça umut vaat eden FDA onaylı, son teknoloji ile üretilen ‘meso intense’den bahsetmek istiyorum.

Sağlıklı ve gür saçlar için yeni bir devrim Mesointense

Ağrısız ve acısız

Teknolojinin hızla ilerlemesi hayatımıza her geçen gün konfor ve kolaylık sağlıyor. Güzellik sektörü de bu gelişimlerden önemli bir paya sahip oluyor. Daha önce duyduğunuz etkili fakat oldukça ağrı, acı duyulan bakım ve tedavi yöntemlerinin yerini artık meso infinity aldı. Özel formüller ile ürettiğimiz meso intense serumları ile bu son teknoloji cihazı kombine ettiğimizde saç kalitesi için en etkili bakımı elde etmiş oluyoruz.

Sağlıklı ve gür saçlar için yeni bir devrim Mesointense

Saç dökülmesini önleyen, yeni saç oluşumunu sağlayan ve yeni çıkan saçları güçlendiren meso intense serumları ve Türkiye’de ilk defa tarafımdan kullanılmaya başlanan meso infinity yöntemiyle dökülme problemlerine yönelik bakımlar uyguluyorum. Bu yeni nesil iğnesiz mezoterapi yöntemi, elektron ve ışın teknolojisini kullanan bir cihaz yardımıyla, aktifleştirici saç serumunu deri altına itiyor.
Kılcal damarlara nüfuz eden serum, saç köklerinin beslenmesini sağlıyor. Bu yöntem sayesinde saç kökleri sekiz kat daha iyi beslenebiliyor ve böylece uyuyan saç kökleri canlanarak, yeni saçlar üretebiliyor.

Kimlere uygulanabilir?

Meso infinity saçlarından memnun olmayan, saç kayıpları ve dökülmeleri yaşayan kadın, erkek herkese uygulanabilir. Seans sayısını ise kişiye özel belirlemek en doğru tedaviyi sağlar.

Mikro saç kaynak

Saçları ile ilgili daha aciliyeti olan kişiler için, bu bakım süresince destekleyici olarak mikro saç kaynak uygulaması devreye giriyor.

Sağlıklı ve gür saçlar için yeni bir devrim Mesointense

Mikro saç kaynak nedir?

Mikro saç kaynak, bir saç uzatma yöntemidir. İnce telli, orta incelikte veya kalın telli saçlar için kullanıldığı gibi dalgalı, düz, kıvırcık, uzun ya da kısa saçlara da uygulanabilmektedir. Ayrıca mikro kaynak yöntemini kimyasal işlemlerden dolayı yıpranmış, zarar görmüş, yanmış ve hatta kopmuş saçlar için de uygulayabiliyoruz.

Neden mikro saç kaynak yöntemi?

Bugüne kadar kullanılan saç uzatma yöntemlerinin tamamı saçlar üzerinde ciddi anlamda zarar verme potansiyeline sahiptir. Bu problemleri azaltmak, daha sağlıklı görüntüye ulaşmak ve işlem sırasında saçların zarar görme olasılığını en aza indirmek amacıyla, mikro saç kaynak yöntemini geliştirdik.

Yöntemin getirdiği yenilikler

Mikro saç kaynak yönteminin getirdiği en önemli yenilik; saç uzatma işlemi sırasında saçların zarar görme potansiyelini en aza indiriyor olmasıdır. Ayrıca uyguladığımız bu yöntem sayesinde, kullanıcılara uygulanan donör saçlar, günlük kullanımda belli olmaz. Çünkü kullanmış olduğumuz donör saçları yüzde 100 gerçek saçlardan seçerek kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Diğerlerinden farkı

Uygulamış olduğumuz mikro saç kaynak yönteminin diğer saç uzatma yöntemlerinden en önemli farkı kullanılan saçların hacimleridir. Diğer yöntemlerde kullanılan saçlar 0.6 ile 1 gram arasındayken, mikro saç kaynak yönteminde kullanılan saçlar 0.4 gram gerçek insan saçlarından seçilerek hazırlanır.

Mikro kaynak yönteminin avantajları

Mikro kaynak ile tasarlanan saçlar, üretmiş olduğumuz özel fırçasıyla kolayca taranabilir. Hazırlanan saçlar gerçek saçlar oldukları için günlük kullanımda fön, maşa gibi ısıl işlemlere dayanıklıdırlar. Sıcak suda, güneşte, sauna ve hamam buharında erimezler. Havuzda ve denizde kullanım talimatlarına uyulduğunda herhangi bir sorun çıkartmazlar. Gerçek saçlardan hazırladığımız donör saçların, kullananın kendi saçlarına zarar verme potansiyeli çok düşüktür.

İkinci aşama, kırılan sülfür köprülerinin sabitlenmesidir. Bu aşamada artık istenilen dalgaların verilmesi sonrası uygulanır. Bu uygulamanın nedeni saçlara verilmiş olan dalgaların kalıcı hale getirilmesidir. İkinci aşamanın, birinci aşamaya göre saçlara zarar verme riski çok düşüktür.softperm yöntemine bıraktı.

Keratin bakım diye yapılan fakat gerçekte Brezilya fönü olan uygulamada kullanılan kimyasal ürünler, saç kayıplarına kadar gidebilecek zararlara sebep oluyor. Bu ürünlerde eser miktarda ‘formaldehit’ maddesi bulunması uygun görülüyor. Fakat kullanılan bu miktar, saçları düzleştirmek için yeterli olmadığı için bu kurala maalesef uyulmuyor. Saçları düzleştirmek için kullanılan ürünlerin içinde bulunan formaldehit maddesi, saçların elastikiyetinin artmasına, yanmasına ve hatta kopmasına sebep olabiliyor. Ayrıca bu ürünlerin kısa vadede belki insan sağlığına zararı olmasa bile, uzun vadede zarar vermeyeceğini söyleyemeyiz.

Mikro kaynak işlemlerinde kullanılan saçların kalitesini ve hangi ülkeye ait olduğunu, kullanıcının anlayabilmesi maalesef mümkün değildir. Bunun sebebi saçların sizin önünüze en güzel halleri ile (fönlenmiş, şekil verilmiş ve maşa yapılmış olarak) gelmesidir.