Mikro Saç Kaynak

Mikro Saç Kaynak

Mikro Saç Kaynak Nedir?

Mikro Saç Kaynak, bir saç uzatma yöntemidir. İnce telli, orta incelikte veya kalın telli saçlar için kullanıldığı gibi; dalgalı, düz, kıvırcık, uzun ya da kısa saçlara da uygulanabilmektedir. Ayrıca Mikro Kaynak yöntemini; kimyasal işlemlerden dolayı yıpranmış, zarar görmüş, yanmış ve hatta kopmuş saçlar için de uygulayabiliyoruz.

Neden Mikro Saç Kaynak Yöntemi?

Bugüne kadar kullanılan saç uzatma yöntemlerinin tamamı saçlar üzerinde ciddi anlamda zarar verme potansiyeline sahiptir. Bu problemleri azaltmak, daha sağlıklı görüntüye ulaşmak ve işlem sırasında saçların zarar görme olasılığını en aza indirmek amacıyla, Mikro Saç Kaynak yöntemini geliştirdik.

Mikro Saç Kaynak Yönteminin Getirdiği Yenilikler

Mikro saç kaynak yönteminin getirdiği en önemli yenilik; saç uzatma işlemi sırasında saçların zarar görme potansiyelini en aza indiriyor olmasıdır. Ayrıca uyguladığımız bu yöntem sayesinde, kullanıcılara uygulanan donör saçlar, günlük kullanımda belli olmaz. Çünkü kullanmış olduğumuz donör saçları %100 gerçek saçlardan seçerek kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Mikro Saç Kaynak Yönteminin Diğerlerinden Farkı

Uygulamış olduğumuz mikro saç kaynak yönteminin diğer saç uzatma yöntemlerinden en önemli farkı kullanılan saçların hacimleridir. Diğer yöntemlerde kullanılan saçlar 0,6 ile 1 gram arasındayken, mikro saç kaynak yönteminde kullanılan saçlar 0,4 gram gerçek insan saçlarından seçilerek hazırlanır.

Mikro Kaynak Yönteminin Avantajları

Mikro Kaynak ile tasarlanan saçlar, üretmiş olduğumuz özel fırçasıyla kolayca taranabilir. Hazırlanan saçlar gerçek saçlar oldukları için günlük kullanımda fön, maşa gibi ısıl işlemlere dayanıklıdırlar. Sıcak suda, güneşte, sauna ve hamam buharında erimezler. Havuzda ve denizde kullanım talimatlarına uyulduğunda herhangi bir sorun çıkartmazlar. Gerçek saçlardan hazırladığımız donör saçların, kullananın kendi saçlarına zarar verme potansiyeli çok düşüktür. Örneğin herhangi bir saç uzatma yöntemi on saç teline zarar veriyor ise, tasarlamış ve üretmiş olduğumuz mikro kaynak saçlarda bu oran bir veya iki saç telidir.

Mikro Kaynak uygulamasında karşılaşılan önemli sorunlardan biri, her kullanıcıya standart ve benzer işlemlerin yapılmasıdır. Buna karşılık, Sedat Biga Hair Studio, tüm Mikro Kaynak uygulamalarını kişiye özel, doğal ve dikkat çekici bir güzellikte sonuç almak için yapıyor.

Mikro Kaynak dışında, saç uzatma yöntemi olarak kullanılan çok fazla teknik vardır. En yaygın olanları aşağıda sıraladık.

Silikon Kaynak

Uygulanan saçları, kullanıcının saçlarına yapıştırmak için silikon yapıştırıcı kullanılır. Saçlar 0,8 ile 1,2 gram arasında değişebilir. En eski ve en sağlıksız yöntemlerin başında gelir. Çok ağır oldukları için saçlarda kopmalara sebep olur.

Boncuk Kaynak

Silikon kaynak yöntemine alternatif olarak bulunmuş yöntemdir. Pense yardımı ile saçlara metal halkalar sıkıştırarak uygulanır. Kullanılan materyal saç dokusuna uygun olmayan metal malzemeyle hazırlandığı için saçları kopartarak ciddi anlamda zarar görmesine ve saç kaybına sebep olur. Sonradan halka içine yerleştirilen koruyucu silikon yöntemi de saçları korumak için yeterli olmamıştır. Saçlar üzerinde çok yoğun baskı uygulanarak tutturulur. Yapıldığı anda zarar vermeye başlayan çok riskli bir yöntemdir. Özellikle saçları ince olan insanlarda bölgesel kelliklere sebep olur.

Keratin Kaynak

Keratin kullanılan yapıştırıcının adıdır. Bu yöntemde sektörde genel olarak uygulanan saçların kalitesinin çok düşük ve 0,8 ile 1 gram arasında ağırlıklara sahip olması, bölgesel kelliklere varacak birçok zarara yol açmaktadır. Ancak Mikro Kaynak yönteminde bizim kullanmış olduğumuz %100 doğal ve yüksek kaliteli 0,4 gram gerçek insan saçları sayesinde, kullanıcının saçlarında bir ağırlık yaratmadan, sağlıklı ve konforlu bir kullanım deneyimi yaşamasını sağlıyoruz.

Tres Kaynak

Piyasada Çıt Çıt olarak bilinen ürünün boylarının küçültülerek, boncuk kaynak yöntemindeki halkalarla saçlara tutturulmasıyla yapılan bir saç uzatma yöntemidir. Genelde saç kaynak yapmayı bilmeyen kuaförlerin tercih ettiği ve sevdiği bir yöntemdir. Kullanım sorunlarından dolayı az tercih edilir.

Bant Kaynak

İsminden de anlaşılacağı üzere bir bant üzerine dizilmiş olan saçları, başka bir bant ile yapıştırarak uygulanan bir yöntemdir. En eski yöntemlerden biridir. Zaman zaman moda olur, ancak kısa süre sonra vazgeçilir. Ardından bir süre sonra tekrar piyasaya sürülür. Çin menşeili ürünlerin başında gelir. Fırınlanmış (elde kalmış artık) saçlarla hazırlanır. Renk değişimine hiç uygun değildir. Kullanımı kolay olmadığı için en az tercih edilen yöntemdir.

İkinci aşama, kırılan sülfür köprülerinin sabitlenmesidir. Bu aşamada artık istenilen dalgaların verilmesi sonrası uygulanır. Bu uygulamanın nedeni saçlara verilmiş olan dalgaların kalıcı hale getirilmesidir. İkinci aşamanın, birinci aşamaya göre saçlara zarar verme riski çok düşüktür.softperm yöntemine bıraktı.

Keratin bakım diye yapılan fakat gerçekte Brezilya fönü olan uygulamada kullanılan kimyasal ürünler, saç kayıplarına kadar gidebilecek zararlara sebep oluyor. Bu ürünlerde eser miktarda ‘formaldehit’ maddesi bulunması uygun görülüyor. Fakat kullanılan bu miktar, saçları düzleştirmek için yeterli olmadığı için bu kurala maalesef uyulmuyor. Saçları düzleştirmek için kullanılan ürünlerin içinde bulunan formaldehit maddesi, saçların elastikiyetinin artmasına, yanmasına ve hatta kopmasına sebep olabiliyor. Ayrıca bu ürünlerin kısa vadede belki insan sağlığına zararı olmasa bile, uzun vadede zarar vermeyeceğini söyleyemeyiz.

Mikro kaynak işlemlerinde kullanılan saçların kalitesini ve hangi ülkeye ait olduğunu, kullanıcının anlayabilmesi maalesef mümkün değildir. Bunun sebebi saçların sizin önünüze en güzel halleri ile (fönlenmiş, şekil verilmiş ve maşa yapılmış olarak) gelmesidir.