Medikal Saç Kaynak

Medikal Saç Kaynak

Medikal saç kaynak nedir?

Medikal Saç Kaynak; ince telli, seyrek, kırılgan ve çok ciddi zarar görmüş, yanmış ve kopmuş saçların tedavisine yardımcı olmak amacıyla tasarlandı. Diğer tüm saç kaynak çeşitlerine göre çok daha küçük boyutlara sahiptir. Saçlarda ağırlık yapmaz, saç derisine batmaz, kolayca taranabilir ve saçlar toplandığında dışardan görünmez.

Medikal Saç Kaynak, saç sağlığını olumsuz etkileyen fiziksel veya psikolojik hastalıkların tedavisine yardımcı olmak için 2019 yılının başından itibaren Sedat Biga tarafından kullanılmaya başlanan bir saç uzatma ve yoğunlaştırma tekniğidir.

Saç uzatma teknikleri içinde, ince telli saçların dokusuna en uygun yöntem Medikal Saç Kaynak yöntemidir. Silikon kaynak, keratin kaynak, tres kaynak, boncuk kaynak, nano ring kaynak ve nano kaynak gibi daha birçok saç kaynak yönteminin ince telli saçlara verdiği zararı vermez. Hatta diğer saç kaynak çeşitlerinin zararlarını büyük ölçüde ortadan kaldırır.

Sedat Biga tarafından ince telli ve çok ince telli saçlar için tasarlanan Medikal Saç Kaynak, saç dökülmesine sebep olan hastalıkların tedavisine ve hastalık sonrasında yeni çıkan saçların iyileşmesi ve tekrar uzayabilmesine yardımcı olur.

Halk arasında ‘saç kopartma’ diye bilinen ve genellikle kadınlarda görülen trikotilomani hastası çok sayıda misafirimiz oldu. Bu rahatsızlık çoğunlukla ergenlik döneminde başlayan ve saç sağlığına çok büyük zarar veren psikolojik sorunlardan biridir. Trikotilomani hastalığından kurtulmaya karar vermiş ve doktorlarıyla başladıkları tedavi sürecindeki misafirlerimizde, Medikal Saç Kaynak yöntemi sayesinde oldukça başarılı sonuçlar aldık.

Ayrıca Androgenetik alopesi (erkek tipi saç dökülmesi) yaşayan ve tedavi sürecindeki kadınların saçlarının yoğunlaştırılması ve uzatılması Medikal Saç Kaynak yöntemiyle mümkündür. Aynı şekilde onkoloji tedavisi sonrası ilaç kullanımına bağlı dökülen saçların uzatılması için Medikal Saç Kaynak ve Mikro Saç Kaynak yöntemleri etkili sonuçlar vermektedir. Bu linkte yer alan videoda bir örneğini izleyebilir, diğer onlarca çalışmamızın videolarını Instagram ve Youtube hesaplarımızdan inceleyebilirsiniz.

Tüp mide gibi ameliyatlar sonrası kullanılan ilaçlar sebebiyle yoğun saç kaybı yaşanmaktadır. Yeni çıkan saçların sağlıklı uzaması ve gelişmesine yardımcı olmak konusunda Medikal Saç Kaynak yöntemiyle çok olumlu sonuçlar elde ettik.

Bize hastalarını yönlendiren doktorlarımızdan aldığımız destekle Medikal kelimesini kullanmayı uygun gördük. Uzun süren çalışmalar sonucu ortaya koyduğumuz iyileştirici etkileri, Sedat Biga Youtube kanalında ve Instagram hesabında yayınlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Türk saç tipi, Anadolu’dan Türki Cumhuriyetleri’ne kadar geniş bir coğrafyaya uzanır. Türk saçları, dünya saç piyasasında çok nadide bir konuma sahiptir. Öyle ki dünyanın en değerli ve en zor bulunan saç sınıfıdır. Bu sebeple başka ülkelerde, Türk saçlarına ulaşmak kolay değildir. Türk saçları dalgalı, düz, kıvırcık dokulu, kolay şekil alan, hacimli ve yumuşak olurlar. Kolay renk değiştirir ve renk değişimlerine dayanıklı olması bu saç tipini değerli kılan özelliklerdir. Özelliklerinin bu derece fazla olmasının bize göre en önemli sebebi, ülkemizin de içinde bulunduğu coğrafyanın melez ırklarla harmanlanmış genetik yapısıdır. Ayrıca Türk saçlarının az bulunmasının bir sebebi, Türk kadınlarının uzun saçlarını kendilerine saklamasıdır.

Bu nadide saçları tercih etmemizin sebebi, Sedat Biga markası olarak en iyi saçlara ulaşma ve sizlere sunma tutkumuzdur.

İkinci aşama, kırılan sülfür köprülerinin sabitlenmesidir. Bu aşamada artık istenilen dalgaların verilmesi sonrası uygulanır. Bu uygulamanın nedeni saçlara verilmiş olan dalgaların kalıcı hale getirilmesidir. İkinci aşamanın, birinci aşamaya göre saçlara zarar verme riski çok düşüktür.softperm yöntemine bıraktı.

Keratin bakım diye yapılan fakat gerçekte Brezilya fönü olan uygulamada kullanılan kimyasal ürünler, saç kayıplarına kadar gidebilecek zararlara sebep oluyor. Bu ürünlerde eser miktarda ‘formaldehit’ maddesi bulunması uygun görülüyor. Fakat kullanılan bu miktar, saçları düzleştirmek için yeterli olmadığı için bu kurala maalesef uyulmuyor. Saçları düzleştirmek için kullanılan ürünlerin içinde bulunan formaldehit maddesi, saçların elastikiyetinin artmasına, yanmasına ve hatta kopmasına sebep olabiliyor. Ayrıca bu ürünlerin kısa vadede belki insan sağlığına zararı olmasa bile, uzun vadede zarar vermeyeceğini söyleyemeyiz.

Mikro kaynak işlemlerinde kullanılan saçların kalitesini ve hangi ülkeye ait olduğunu, kullanıcının anlayabilmesi maalesef mümkün değildir. Bunun sebebi saçların sizin önünüze en güzel halleri ile (fönlenmiş, şekil verilmiş ve maşa yapılmış olarak) gelmesidir.