Medikal kaynak

Medikal kaynak

Doğu Asya kültürleri uzun saçı gençliğin ve estetik güzelliğin bir işareti olarak görüyordu, Venüs gibi Antik Yunan tanrıları da genellikle güç ve kutsallığın işareti olan uzun ve dalgalı saçı tasvir edilirlerdi.
Ancak bazen saçımız çeşitli hastalık, stres gibi nedenler ile dökülebiliyor ya da ciddi saç kayıpları yaşanabiliyor. Bu gibi durumlarda normalde saçın kendi kendine yıllarca uzaması beklenirken, sizin için birkaç saatte belki de eskisinden de daha iyi bir saça kavuşabilmeniz için medikal kaynak yöntemini geliştirdim.

 

 

Medikal saç kaynak nedir?

Medikal saç kaynak; ince telli, seyrek, kırılgan, çok ciddi zarar görmüş, yanmış ve kopmuş saçın tedavisine yardımcı olmak amacıyla tasarlandı. Diğer tüm saç kaynak çeşitlerine göre çok daha küçük boyutlara sahiptir. Saçta ağırlık yapmaz, saç derisine batmaz, kolayca taranabilir ve saç toplandığında dışarıdan görünmez.
Medikal saç kaynak, saç sağlığını olumsuz etkileyen fiziksel veya psikolojik hastalıklar nedeni ile saç problemi yaşayan kişilere alternatif olarak uzun yıllardır kullandığımız bir saç uzatma ve yoğunlaştırma tekniğidir.
Saç uzatma teknikleri içinde, ince telli saçın dokusuna en uygun yöntem medikal saç kaynak yöntemidir. Silikon kaynak, keratin kaynak, tres kaynak, boncuk kaynak, nano ring kaynak ve nano kaynak gibi daha birçok saç kaynak yönteminin ince telli saçlara verdiği zararı vermez. Hatta diğer saç kaynak çeşitlerinin zararlarını büyük ölçüde ortadan kaldırır.
İnce telli ve çok ince telli saçlar için tasarlanan medikal saç kaynak, saç dökülmesine sebep olan hastalıkların tedavi sürecinde ve hastalık sonrasında yeni çıkan saçın bu yöntem ile tekrar uzatılabilmesi sağlar.
Halk arasında “saç kopartma” diye bilinen ve genellikle kadınlarda görülen trikotilomani hastası çok sayıda misafirimiz olabiliyor. Trikotilomani hastalığından kurtulmaya karar vermiş ve doktorlarıyla başladıkları tedavi sürecindeki misafirlerimizde medikal saç kaynak yöntemi sayesinde oldukça başarılı sonuçlar aldık.
Ayrıca androgenetik alopesi (erkek tipi saç dökülmesi) yaşayan ve tedavi sürecindeki kadınların saçının yoğunlaştırılması ve uzatılması medikal saç kaynak yöntemiyle mümkündür. Aynı şekilde onkoloji tedavisi sonrası ilaç kullanımına bağlı dökülen saçların uzatılması için medikal saç kaynak ve mikro saç kaynak yöntemleri etkili sonuçlar vermektedir.

 

 

Saçınıza her gün özen gösterin

Daha yoğun, daha güçlü saç için concept beauty aktifleştirici saç serumu tercih edebilirsiniz. Bu serum, saç kayıplarını önlemeye, saç köklerini harekete geçirmeye, saç büyümesini hızlandırmaya, saçı sıklaştırıp seyrek bölgelerin gürleşmesine yardımcı olur. Ginseng, sarımsak, ısırgan, nane ve cüce palmiyeden (saw palmetto) elde edilmiş bitkisel bileşenler ve provitamin B5 sayesinde kök hücre foliküllerini yeniden aktifleştirir. Aynı zamanda yeni kök hücre oluşumunu artırarak kök hücrelerin fenotipini güçlendirir ve hücre ölümlerinin önüne geçmeye yardımcı olur.

İkinci aşama, kırılan sülfür köprülerinin sabitlenmesidir. Bu aşamada artık istenilen dalgaların verilmesi sonrası uygulanır. Bu uygulamanın nedeni saçlara verilmiş olan dalgaların kalıcı hale getirilmesidir. İkinci aşamanın, birinci aşamaya göre saçlara zarar verme riski çok düşüktür.softperm yöntemine bıraktı.

Keratin bakım diye yapılan fakat gerçekte Brezilya fönü olan uygulamada kullanılan kimyasal ürünler, saç kayıplarına kadar gidebilecek zararlara sebep oluyor. Bu ürünlerde eser miktarda ‘formaldehit’ maddesi bulunması uygun görülüyor. Fakat kullanılan bu miktar, saçları düzleştirmek için yeterli olmadığı için bu kurala maalesef uyulmuyor. Saçları düzleştirmek için kullanılan ürünlerin içinde bulunan formaldehit maddesi, saçların elastikiyetinin artmasına, yanmasına ve hatta kopmasına sebep olabiliyor. Ayrıca bu ürünlerin kısa vadede belki insan sağlığına zararı olmasa bile, uzun vadede zarar vermeyeceğini söyleyemeyiz.

Mikro kaynak işlemlerinde kullanılan saçların kalitesini ve hangi ülkeye ait olduğunu, kullanıcının anlayabilmesi maalesef mümkün değildir. Bunun sebebi saçların sizin önünüze en güzel halleri ile (fönlenmiş, şekil verilmiş ve maşa yapılmış olarak) gelmesidir.