test

test

Bu yıl, hayatımızı en iyi şekilde yaşamamıza yardımcı olacak değişiklikleri düşünüyor ve bunlara hazırlanıyoruz. Görünüşünüzü değiştirmek ise tüm modunuzu değiştireceği gibi sizi motive de edebilir. Bu yüzden kendinizi ihmal etmeyin ve size iyi gelecek değişikliklere öncelik vermeyi unutmayın. Peki, bu yılın saç trendleri neler? Bizi ne gibi saç modelleri bekliyor?

 

2023’te uzun, sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan saçlar ön plana çıkıyor. Cildiniz, kıyafetiniz ne kadar önemli ise sağlıklı saç da en az bunlar kadar önemli. Çünkü mat, seyrek, yıpranmış saç tüm görüntünüzün bakımsız gözükmesine neden olabilir. Eğer saçınız sağlıklı ise cildiniz de çok daha iyi gözükür ve daha doğal bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.

 

 

Sağlıklı saçlara sahip olmanın sırları

Kişiye özel saç ürünleri

Dünyada “kişiye özel” trendi pek çok alanda hızlıca yayılıyor. Ben de bu trendi özel formüller ile ürettiğim şampuan ve serumlarla uyguluyorum. Örneğin ince telli ve kuru saça sahipseniz hem hacim hem de nem veren bir şampuana ihtiyacınız var. Sadece hacim ya da nem veren şampuan kullanmak sizi mutlu etmez. Hazırladığımız nem ve hacim veren shot’ları şampuanınıza karıştırarak mükemmel sonucu yakalayabilirsiniz.

Sağlıklı beslenin

Dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de yediklerinize özen göstermek. Besinlerden elde edilen vitamin ve mineraller saç köklerini güçlendirerek hızlı uzamalarına yardımcı olur. A vitamini (yumurta, havuç, ıspanak), biotin (balık, mantar, avokado, muz), C vitamini (limon, greyfurt, çilek, yeşil biber), E vitamini (balık, yer fıstığı, ay çekirdeği), B12 vitamini (yoğurt, peynir, yumurta) içeren yiyecekler tüketmeyi unutmayın. Doktorunuza sorarak takviye almayı, en önemlisi de bol bol su içmeyi de ihmal etmeyin!

 

 

Doğal içerikli ürünler kullanın

Saç ürünlerinizi alırken doğal içerikli olmalarına dikkat edin. Kimyasal içeren ürünler saç ve saç derinize zarar verip daha sonra sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

Saç açma işlemlerinde doğru kararlar verin

Saçlar en çok açma ve boyama işlemlerinde yıpranıyor. Saçınızı boyatırken profesyonel ellerde olduğunuzdan ve olabildiğince doğal içerikli açıcı, boyalar kullanıldığından emin olun...

2023’ün saç renkleri

Saç renginizi değiştirin, hayatınız değişsin. Bazen bir gölge değişikliği bile size tamamen yeni bir görünüm verebilir. Müşterilerimizin saçında yaptığımız küçük değişiklikler, enerjilerine büyük değişikler yapabiliyor. İşte 2023’te her yerde olacak üç saç rengi...

 Yumuşak tarçın

Esmerliğinizi daha baharatlı bir hale dönüştürmenin incelikli bir yolunu arıyorsanız, tarçın rengi sizin için ideal ton olabilir. Bunun için kızıl ve esmer renklerin muhteşem evliliği diyebiliriz.

Bej sarışın

Bej, gökyüzünün daha gri ve soğuk tonlara sahip olduğu kış ayları için mükemmel bir renk olabilir. Bu tür renkler, son dönemlerin modası olan zahmetsiz ve doğal bir güzelliğe kavuşmanızı sağlar.

 

Kişiselleştirilmiş platin

İlk olarak Kim Kardashian’da gördüğümüz bu ton, yoğun bakım gerektirse de pek çok cilt tonu ile uyum sağlıyor.

İkinci aşama, kırılan sülfür köprülerinin sabitlenmesidir. Bu aşamada artık istenilen dalgaların verilmesi sonrası uygulanır. Bu uygulamanın nedeni saçlara verilmiş olan dalgaların kalıcı hale getirilmesidir. İkinci aşamanın, birinci aşamaya göre saçlara zarar verme riski çok düşüktür.softperm yöntemine bıraktı.

Keratin bakım diye yapılan fakat gerçekte Brezilya fönü olan uygulamada kullanılan kimyasal ürünler, saç kayıplarına kadar gidebilecek zararlara sebep oluyor. Bu ürünlerde eser miktarda ‘formaldehit’ maddesi bulunması uygun görülüyor. Fakat kullanılan bu miktar, saçları düzleştirmek için yeterli olmadığı için bu kurala maalesef uyulmuyor. Saçları düzleştirmek için kullanılan ürünlerin içinde bulunan formaldehit maddesi, saçların elastikiyetinin artmasına, yanmasına ve hatta kopmasına sebep olabiliyor. Ayrıca bu ürünlerin kısa vadede belki insan sağlığına zararı olmasa bile, uzun vadede zarar vermeyeceğini söyleyemeyiz.

Mikro kaynak işlemlerinde kullanılan saçların kalitesini ve hangi ülkeye ait olduğunu, kullanıcının anlayabilmesi maalesef mümkün değildir. Bunun sebebi saçların sizin önünüze en güzel halleri ile (fönlenmiş, şekil verilmiş ve maşa yapılmış olarak) gelmesidir.