Mikro kaynak bir saç uzatma yöntemidir İnce telli orta incelikte telli ya da kalın telli saçlar için kullanıldığı gibi dalgalı düz kıvırcık uzun yada saçları kısa olan kimyasal işlemlerden yıpranmış zarar görmüş yanmış ve kopmuş saçlar için Uyguladığımız bir yöntemdir. Saç Kaynak ; Neredeyse dünyanın oluşmasından bu yana kadınlar erkeklerden biraz daha fazla dış güzelliklerine değer vermektedir. Dış güzellik denildiğinde en fazla akla saç bakımı gelir. Günümüz teknolojisi saç trenlerinin son derece hızlı değişmesinden dolayı bu değişimi yakalamayı saç kaynak yaparak kolaylaştırmaktadır. Çok uzun bir süre alan kısa saçtan uzun saç görüntüsüne geçmek artık saç kaynak yapılarak mümkün olabilmektedir.

Uzun saç seven fakat bazı nedenlerden dolayı çok da fazla saçını uzamayan kişiler saç kaynağı yaparak uzun saçlara kavuşabilir. Hem de saç kaynağı çok kısa bir süre içinde yapılabilen bir işlemdir. Saç kaynağı farklı modellerde ve farklı uzunlukta yapılabildiği gibi, isteyenler için sentetik isteyenler için gerçek saçlardan da yapılabiliyor. Saç uzatma yöntemleri olarak bugüne kadar kullanılan yöntemlerin tamamı saçlar üzerinde ciddi anlamda zarar verme potansiyeline sahip iken geliştirmiş olduğumuz mikro kaynak yöntemi ile bu problemleri azaltmak daha sağlıklı görüntüye ulaşmak ve işlemleri yaptığımızda saçların zarar görme olasılığını en azı indirmek hedefi ile geliştirdiğimiz yöntemdir.

Mikro kaynak yönteminin çözmüş olduğu en önemli problemlerden biri Saçların zarar görme potansiyelini en aza indirmiş olmamızdır ve kullanıcılara uygulanan donör saçların günlük kullanımda belli olmamasıdır tasarladığımız ve uyguladığımız mikro kaynaklar günlük kullanımda asla göremezler bunu kullanmış olduğumuz donör saçların %100 gerçek saçlardan hazırlayarak İçlerinde sentetik saç kullanılmayan doğal saçlarla başardık mikro kaynak uygulamaları dışında yapılan saç uzatma yöntemlerinde karşılaşılan en önemli problem kullanılan saçların 0.6 ile 1 gram arasında hacimlerle hazırlanmış olmalarıdır mikro kaynaklar 0.4 gram hacimlerinde gerçek insan saçlarından hazırlanır kullanmış olduğumuz mikro kaynaklar diğer saç uzatma yöntemlerinden en önemli farkı hacimleridir.

Mikro kaynaklar Üretmiş olduğumuz kendi özel fırçası ile kolayca taranabilirler hazırlanan saçlar gerçek saçlar oldukları için günlük kullanımda Fön Maşa gibi ısıl işlemlere dayanıklıdırlar sıcak suda erimezler güneşte erimezler sahuna hamam buhar gibi aktivitelerde erimezler havuzda ve denizde kullanım talimatlarına uyulduğunda sorun çıkartmazlar gerçek Saçlarla çalıştığımız için donör saçların doğal saçlara zarar verme potansiyeli yok denecek kadar düşüktür örneğin herhangi bir saç uzatma yöntemi 10 saç teline zarar veriyor ise tasarlamış ve üretmiş olduğumuz mikro kaynaklar da bu oran bir ya da iki saç teli seviyesindedir.

Saç uzatma yöntemlerinde kullanılan çok fazla teknik vardır en yaygın olanları;

SİLİKON KAYNAK saçları saçlara yapıştırmak için silikon yapıştırıcı kullanılır hacimleri 0,8 ile 1,2 gram arasında değişebilir En eski ve en sağlıksız yöntemlerin başında gelir çok ağır oldukları için saçlarda kopmalara sebep olurlar.

BONCUK KAYNAK silikon kaynakları alternatif olarak bulunmuş bir fikirdir metal halkalar ile saçlara pense yardımı ile sıkıştırarak tutturulurlar kullanılan materyal saç dokusuna uygun olmayan metal malzemeyle hazırlandığı için saçları kopartarak ciddi anlamda zarar görmesine Ve saç kaybına sebep olur daha sonradan halka içine yerleştirilen koruyucu silikon da saçları korumak için yeterli olmamıştır saçlar üzerinde çok yoğun baskı uygulanarak tutturulur yapıldığı anda zarar vermeye başlayan çok riskli bir üründür saçları inçe olan insanlarda bölgesel kelliklere sebep olur.

KERATİN KAYNAK keratin bizim de mikro kaynaklar da kullanmış olduğumuz yapıştırıcının ismidir fakat kullanılan saçların kalitesi genel olarak çok düşük olduğu için ve Saçların hacimleri 0.8 ile 1 gram arasında ağırlıkları sahip olduğu için bu ürünlerin de saçlara verdiği zarar en üst seviyededir bölgesel olarak kelliklere sebep olabilir.

TRES KAYNAK piyasada Çıt çıt olarak tanınan ürünün boylarının küçültülerek boncuk kaynak yöntemindeki halkalar ile saçlara tutturulan bir saç uzatma yöntemidir kaynak yapmayı bilmeyen kuaförlerin en sevdiği üründür kullanım sorunlarından dolayı az tercih edilen saç uzatma yöntemlerindendir BANT SAÇ KAYNAK İsmindende anlaşılacağı gibi Yapışkanlı bir bant üzerine dizilmiş olan saçları başka bir bant ile kapatarak uygulanan bir yöntemdir en eski yöntemlerden biridir zaman zaman moda olur kısa süre sonra tercih edilmez bir süre sonra tekrar piyasaya sürülür Çin menşeili ürünlerin başında gelir fırınlanmış (elde kalmış artık) saçlarla hazırlanır renk değişimine hiç uygun değildir kullanımı kolay olmadığı için az tercih edilir.